Yamaha CD-S 1000

SACD
MP3

velmi dobrý výrobek

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Zvuk. Ostatní je podružné...
    • Ocenil bych sluchátkový a variabilní analogový výstup - but nobody is perfect...

Zvuk je lahůdka, proto jsem stroj pořídil. Nahradil doslouživší CDX 810. Některá alba mám jak na CD/SACD, tak na vinylu, takže mohu porovnat zvuk z desky s analogem z převodníků a zvukem je Yamaha dle mého ucha docela blízko zvuku, jak zní z desky - obyvkle testuji na 2LP Stromboli a Yamaha nic nepřidává ani neubírá. Zkoušel jsem např.nový Pioneer PD 50, fajn zážitek, ale hrál tak trochu jinou hudbu, nástroje mi zněly jinak, než na LP. Mile, sladce, vzdušně, ale jinak. Nebylo to zlé, ale já raději ten Natural Sound. Jsem spokojen, navíc demo cena je opravdu milý bonus.

• velmi čistý zvuk

Typ přehrávače
domácí
SACD
MP3

Přehrávač CD CD-S 1000 S Yamaha v setu se sluchátky Yamaha HPH-200. Zkreslení 0,002%, odstup 113 dB, špičková hliníková mechanika.

Symetrický signál z DAC převodníků

Transformátor s oddělenými sekcemi - digitál, analog, motor drive a displej pro snížení šumu

Symetrické obvody s nezávislými levými a pravými obvody zesilovačů

Exclusivní Yamaha mechanismus s výjimečně tichou a vysoce kvalitní CD mechanikou odolná a pevná konstrukce

Specialně modelové nohy

Pure Direct

Super sound ze Super Audio CD

• Frekvenční rozsah (CD): 2 Hz-20 kHz
  • Frekvenční rozsah (Super Audio CD): 2 Hz-50 kHz (-3 dB)
  • Harmonické zkreslení (CD): 0.002% (1 kHz)
  • Harmonické zkreslení (Super Audio CD): 0.002% (1 kHz)
  • Odstup šumu (CD/Super Audio CD): 113 dB
  • Dynamický rozsah (CD): 100 dB
  • Dynamický rozsah (Super Audio CD): 105 dB
  • Úroveň výstupu (CD/Super Audio CD): 2 +/- 0.3 V (1 kHz, 0 dB)
  • Rozměry: (Š x V x H): 435 x 137 x 440 mm
  • Váha: 15 kg

CD Digital Audio

Super Audio CD

Audio format based upon the current CD standards but includes a greater amount of information that provides higher quality sound. There are three types of discs: single layer, dual layer and hybrid discs. The hybrid disc can be played on existing CD players as well as Super Audio CD players since it contains both standard audio CD and Super Audio CD information. “Super Audio CD” is a trademark.

velmi dobrý výrobek

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Zvuk. Ostatní je podružné...

• špičkový SACD přehrávač, nejen v ceně do 30-40 tisíc Kč
    • perfektní a vyvážený zvukový projev
    • technické parametry
    • kvalita zpracování
    • možná ten displej by mohl být informativnější, ale to je už subjektivní a možná má zmlsanost staršími CD přehrávačí Philips a Sony :-)

Yamaha CD-S1000 je bez diskuze skvělý přehrávač. V připojení přes RCA konektory (cinch) není ve zvukovém projevu patrný žádný rozdíl ve srovnání s referenčním SACD SONY SCD-XA5400ES (převodník je v obou případech stejný - Burr-Brown PCM/DSD 1796). Nicméně dílenské zpracování a potenciál životnosti bude u Yamahy nejpíš vyšší (např. konstrukce mechaniky, vyšší zastoupení kovových dílů, SONY má zase XLR a HDMI výstupy). Yamaha CD-S1000 má dokonale vyrovnaný zvukový projev, lze jej popsat slovy jako suverénně klidný, analytický, ale přitom příjemný a neunavující, bez nežádoucího zabarvení, za uši netahá nic ani v náročnějších pasážích - např. Gregorio Paniagua & Atrium Musicae de Madrid "La Spagna" (SACD), Michalis Nikoloudis & Yiota Vei "Gaia" (CD), Dead Can Dance "Toward the Within" (SACD), Peter Gabriel "Passion" (CD), Geoffrey Oryema "Exile" (CD), Basil Poledouris "Conan the Barbarian" O.S.T. (CD), Sarband "Labyrinth" (CD), Tom Waits "Mule Variations" (CD) nebo Jordi Savall & Hesperion XXI "Estampies and Danses Royales" (SACD). Mechanika je dle dosavadního otestování doslova excelentní, na vysoké úrovni bude zejména přesnost čtení a oprava chyb - přečetla bez jediného "přeskočení" CD, které zvládne obdobně dobře už jen stará legendární mechanika Philips CDM 2/10 a interní PC DVD-RW Pioneer DVR-110. Jinak žádný jiný stroj, co jsem doposud zkoušel. V kategorii do 30-40 tis. bude Yamaha CD-S1000 jen stěží hledat konkurenci vzhledem ke zvuku a komplexní užitné hodnotě & trvanlivosti zejména.

• velmi čistý zvuk
    • kvalitní převodník