Nejnovější recenze ze sekce CD přehrávače

Marantz M-CR412

Marantz M-CR412

Přidáno: 22. března 2023

Zakoupeno v Salony Denon

Vše funguje bez problémů, dokonce i dálkový ovladač TV se podařilo plně naprogramavat. Za nás opravdu kvalitní přístroj s Hi-Fi kvalitami

Přidáno: 16. března 2023

(naposledy upraveno 16. března 2023)

Zakoupeno v electronic-star.cz

Svoje hodnocení již jsem napsal. Nebudu se opakovat

Ověřený zákazník Hi-Fi market Alex

Přidáno: 7. března 2023

Zakoupeno v Hi-Fi market

• dnes je těžké sehnat přehrávač CD a toto je špička. Má i slot na USB.

Ověřený zákazník Elektrochram Registrovaný uživatel

Přidáno: 4. března 2023

Zakoupeno v Elektrochram

• Za ty peníze kvalitní CD přehrávač
Advance Acoustic My Cast 7

Advance Acoustic My Cast 7

Karel F. Karel F.

Přidáno: 27. února 2023

(naposledy upraveno 27. února 2023)

• moc pěkný vnější design
  • kvalitní komponenty uvnitř
  • dostatečný výkon zesilovače
  • kompaktní rozměry
  • bezproblémová konektivita
  • streamovací aplikace
  • přehledný dálkový ovladač
  • tlačítka na dálkovém ovladači by mohly být méně zahuštěné
  • nepoužívané služby ve streamovací aplikaci nejdou trvale skrýt, v menu aplikace se musí dost klikat než se dostanu na uložená oblíbená internetová rádia
  • 3m FM/DAB+ anténa vypadá nevkusně, lepší by byl 1m teleskop
  • vyšší cena v ČR

Původně jsem měl vyhlídnutý Marantz Melody M-CR612, což je kvalitou komponent i výkonovými parametry srovnatelný přístroj. Byl jsem se na něj dokonce podívat v showroomu a s kvalitními reproduktory hrál opravdu pěkně. Jediné co mě odrazovalo byl plastový přední kryt, který bude asi dost náchylný na poškrábání a navíc (zvlášť ve zlaté barvě) vypadá opravdu lacině.

Pak jsem někde na netu náhodou narazil na Advance Paris MyConnect 60, jehož vnější vzhled (v černé barvě) mi byl od první chvíle podstatně příjemnější než u Marantze a navíc je jeho čelo ze skla, nikoliv z plastu. Taktéž mám radši klasický otočný potenciometr pro ovládání hlasitosti a pohyb v menu (Advance Paris) než titěrná tlačítka (Marantz). Otočný ovladač také podle mého názoru vypadá u přístroje této třídy profesionálněji.

Při výběru pro mě byla důležitá také konektivita a to nejen připojení na internet, ale i k TV, počítači atd. Marantz má sice možnost připojení dvou sad reproduktorů (se snížením výkonu), což bych asi nejspíš nevyužil, na druhou stranu množství konektorů pro připojení dalších zařízení je oproti Advance trochu chudší. Advance Paris má navíc venkovní WiFi a BT anténu, digitální koaxiál, další dva analogové vstupy a samostatný vstup pro připojení gramofonu.

A jelikož jsem si chtěl Advance Paris MyConnect 60 taktéž vyzkoušet naživo, abych měl porovnání s Marantzem, zjistil jsem si, že by ho měli mít v obchodě Lepší Zvuk skladem a zavolal jsem tam. Skladem v tomto případě znamená centrální sklad u dovozce kdesi na Moravě a v žádném případě není možné přístroj před koupí vybalit a nezávazně vyzkoušet!

OK, řeknu si, kouknu se na německé E-shopy a ejhle, v Německu je ten samý přístroj zrovna v akci a je zhruba o 5000Kč levnější než v ČR. Neváhám tedy ani minutu, objednávám Advance "naslepo" v Německu v obchodu CSMusiksysteme. Nemůžu se dočkat až zásilka dorazí a ihned po rozbalení a zapojení přístroje jsem nakonec spokojený jako blecha v kožichu :-)

Zatím jsem si sice k Advance nepořídil adekvátní reproduktory, jelikož ho mám teprve od začátku února, ale do budoucna o nich určitě uvažuji. Prozatím jsem tedy k přístroji připojil třípásmové reproduktory z 27 let staré minivěže Kenwood UD-405, jejímž je Advance Paris MyConnect 60 nástupcem. Reproduktory Kenwood mají maximální vstupní výkon 80W na kanál a impedanci 6 ohmů. Nepokládám se sice za nějakého audiofila, ale myslím, že hudební sluch má na poměrně vysoké úrovni. Je fakt, že s Kenwoodem hrály originál reproduktory o něco lépe, ale myslím, že i poslech s Advancem je poměrně příjemný a nijak mě neuráží. Je však potřeba (alespoň u internetového rádia) trochu poladit equalizér. Kromě nových repro uvažuji také o pořízení nových kvalitních uzavřených sluchátek, protože je doma taky dost často používám. Jejich výběr bude asi taky trochu alchymie, aby si to spolu sedlo :-)

Manuál je trochu strohý a místy málo přehledný (je zde několik jazyků dohromady u každé jednotlivé položky). Nemám českou verzi, protože jsem přistroj koupil v Německu a netuším, jestli česká verze vůbec existuje. Ale kdo umí anglicky, německy nebo francouzsky, je v pohodě. Zapojení přístroje, konfigurace WiFi, instalace a propojení WiFi a BT funguje na první dobrou. Naladění FM i DAB+ taktéž na jedničku.

Co se týká konektivity, tak anténa FM/DAB+ v podobě 3m drátku vypadá pověšená v obýváku na stěně sice trochu nevkusně, ale funguje. Nejvíce však stejně poslouchám internetová rádia z celého světa přes aplikaci Advance PlayStream. Ta sice funguje bez problémů, ale má i několik mušek. Ostatní internetové streamovací služby jsem zatím nezkoušel, ale plánuji prubnout Spotify. CD přehrávač hraje moc pěkně. Dále jsem zkoušel připojení k PC přes optický kabel. Zde je potřeba poměrně dost zesílit výkon, aby bylo z repro vůbec něco slyšet, ale zvuk je hodně kvalitní. Akorát pak člověk musí dát bacha a než to přepne z optiky zpět na jiný vstup, je třeba hlasitost zase značně zeslabit, aby mu to neutrhlo hlavu :-) Ještě plánuji připojení k TV pomocí optiky, ale k tomu jsem se ještě nedostal.

Na závěr bych chtěl dodat, že nástupcem Advance Paris MyConnect 60 (modelový rok 2020) je přístroj s typovým označením MyCast 7 (modelový rok 2022). Jedná se v podstatě o skoro stejný přístroj. Jsou v něm použity nepatrně méně profi komponenty a zesilovač má také o něco nižší výkon. Co se týká konektivity, tak na zadním panelu je navíc vstup HDMI ARC. Dálkový ovladač MyCast 7 je sice trochu menší, takže sedne lépe do ruky, dále nemá lesklý povrch, takže sice nevypadá tak honosně, ale nebudu zase na něm ulpívat otisky prstů. Jediné co bych ovladači vytkl je vyšší zahuštění tlačítek.
Cena MyCast 7 je v ČR cca o 1300Kč nižší než MyConnect 60, v Německu to vychází (bez dopravy) zhruba na stejno jako MyConnect 60 po slevě (s dopravou).

Ověřený zákazník LepšíZvuk Oldřich

Přidáno: 19. února 2023

Zakoupeno v LepšíZvuk

Naprostá spokojenost. Denon DCD-900NE je přesně takový jak popisují mnohé recenze: krásně detailní, perfektní stereo, vynikající basy. Můj stařičký Denon1015 již dosloužil a tento je o třídu lepší.

Ověřený zákazník LepšíZvuk Jose

Zakoupeno v LepšíZvuk

Obchod i značku Denon vřele doporučuji všem, kteří mají zájem o kvalitní hifi.

Ověřený zákazník Elviapro.cz Petr

Zakoupeno v Elviapro.cz

• Za ty peníze hraje opravdu dobře. Měl jsem již celou řadu CD přehrávačů i CD transportů (Philips, Sony, Pioneer, Technics/Panasonic, NAD, Denon, Audiolab, Cambridge) - tedy žádný High-End, ale přístroje za rozumnou cenu. Bohužel, životnost není příliš dlouhá, pokud se přístroj často používá.
  • Nenačetl hned první CD.....proto jen 4 hvězdičky. Jinak funguje dobře.

Ověřený zákazník pphifi MK

Zakoupeno v pphifi

• Maximálná spokojenost.

Ověřený zákazník MALL.CZ Radam

Přidáno: 8. února 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

Maximální spokojenost, vše funkční.

Auna AV2-CD509

Přidáno: 7. února 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

• Hezý design
  • CD praskají a skáčou

Přehrávač jsem si pořídil jako náhradu za nižší model 300. Oproti němu má racionalizované rozložení „vnitřností“ zaručující minimální rušení signálu, čelní panel je očištěn o pár písmen názvu a hlavně má nově i stand-by mode ovladatelný ovladačem.

Bohužel přehrávač nezvládl přehrávat i zcela nové a nehrané disky (praskání, drobné skákání). Při druhém přehrátí to bylo většinou v pořádku. Při novém cyklu přehrávání se ale situace opakovala: CD v pořádku hrálo až při opakovaném přehrání.

Závada se objevila i u druhého kusu, ten je v současné době na záruční opravě v autorizovaném serveru.
Podobnou zkušenost bohužel najdete i na zahraničních stránkách. Takže nedoporučuji, pokud se ke koupi odhodláte, přeji štěstí, abyste z košíku nevytáhli shnilá jablka, jak se to „povedlo“ mně.

Přidáno: 4. února 2023

Zakoupeno v electronic-star.cz

• Funguje jinak bez problémů.
  • V manuálech je uváděno, že výchozím jazykem nastaveným z výroby je angličtina - bohužel natavena byla němčina. Což by nebyl problém, kdyby pro člověka, začínajícího, bylo uvedeno, že změnu lze povést, aniž by se ovlivnily funkce přístroje.
  • Další nevýhodou je popis, jak ukládat stanice do pamětí. Do pamětí č. 1 až 10 je ukládání OK - stačí podržet příslušné tlačítko
  • několik sec. Od čísla 11 nelze další stanice uložit!

Vlastní přístroj je velmi dobrý, je vybaven FM, DAB připojením na internetová rádia a možností přehrávat CD.
Má možnost připojení samostatných reproduktorů a tím i dobrý zvuk.
Vylepšený respektive doplněný by měl být manuál.

Přidáno: 2. února 2023

TechniSat Digit 143 CD

TechniSat Digit 143 CD

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 23. ledna 2023

(naposledy upraveno 23. ledna 2023)

• Poskytuje všechny technologie za posledních 30 let (cd, mp3, usb, bluetooth, fm, dab, internetový radio, podcasty). Zvuk je ve spojení s dobrým zesilovačem (marantz) a repro (wharfedale) výborný. Nastavení je jednoduché, vede Vás od začátku na displayi, zvládne to každý. Krásně zapadá do hi-fi věže (rozměry jsou kompaktní s hifi komponenty). Na pohled krásně jednoduché. možnost připojení externí antény - důležitá pro dabradio, jinak se špatným signálem nefunguje.
  • detaily - display by mohl být hezčí (třeba modře podsvícený), špatně přístupný konektor na radiovou anténu, škoda, že nedodávají v balení i slušné cinche

Luxusní komponenta, co Vám s dobrým zesikem a repro skompletuje veškeré technologie co jste mohli za posledních 30 let používat a nechcete je vyhazovat a zároveň si chcete z mobilu pustit přes bluetooth oblibenou písničku na slušný aparatuře :-)
Nenechte se odradit předchozími recenzemi, že nastavení je složité - není, vede Vás od začátku krok po kroku na displayi, zvládne to každý.
To, že umožňuje připojení externí antény na radio je důležitý, protože dabradio potřebuje velmi kvalitní signál. Pokud Vám nefunguje fm radio, nebude ani dab. Ale stačí napojení na normální tv anténu (a rozdvojka v zásuvce).
V internetovým radiu máte vpodstatě vše (fm i dab stanice, celosvětově), takže to v podstatě stačí a to nastavíte jen zadáním hesla na wifi.

Power Dynamics PDC-150

Power Dynamics PDC-150

Ověřený zákazník Profi-dj.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. ledna 2023

Zakoupeno v Profi-dj.cz

• Celková spokojenost je hodně špatná.

Ověřený zákazník LepšíZvuk Ověřený zákazník

Přidáno: 3. ledna 2023

Skvělý zvuk

Přidáno: 24. prosince 2022

(naposledy upraveno 24. prosince 2022)

Zakoupeno v Salony Denon

• Denon jsem zkusmo napojil na staré levné třípásmové reproduktory Samsung C430D, které překvapivě začaly hrát, a to navíc nečekaně mnohem líp, než s původním přístrojem, který přestal fungovat. Zázrak, původní plán na rychlý nákup nových lepších reproduktorů se odkládá...

Ověřený zákazník Salony Denon Sten

Přidáno: 7. prosince 2022

Zakoupeno v Salony Denon

• V této cenové kategorii výborné zpracování a zvuk, tichá mechanika, dobře čitelný display
  • Dálkový ovladač i na zesilovač od téže značky (jen základní ovládání)
  • Hi-Res audio formáty přes USB

Staré poškrábané CD čte s chybami (přeskoky ve skladbě),
starý Blu-ray Panasonic neměl problém, ale toto jsem zaznamenal vyjímečně a na viditelně poškozených CD

Zobrazuji 41 - 60 ze 475 recenzí 1 2 [ 3 ] 4 5...24